Zaloguj się    Forum    Szukaj    FAQ

Indeks witryny » Życie cudem jest » Praca

Nowy temat Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość

Hey, co raz bardziej słaniam się ku wyjazdowi za granicę, w charakterze opiekunki dla osób starszych. Mam już pewne doświadczenia zawodowe w tym zakresie, a słyszałam że za granicą płacą o wiele lepiej. Natomiast chciałam się dopytać ja wygląda zakres obowiązków takiej opiekunki i ogólne warunki bytowe.

Tak w kilku słowach to praca w zasadzie nie różni się niczym od tej którą wykonujemy w kraju, tylko płacą lepiej.

No tak, ale wiesz w kraju, to wstaję rano, idę do podopiecznego, zajmuję się nim i wracam do domu. A wiesz wyjazd za granicą na pewno nie wiąże się z pracą od do. I o to tez własnie pytam.

Tak, to prawda. Ja pracowałam w charakterze opiekunki seniora w Niemczech w różnych rodzinach. Schemat był w zasadzie podobny, bo sam wyjazd był organizowany przez firmę działająca w Polsce, oni szukali mi rodziny, dbali o formalności i podróż. Ja wykonywałam na miejscu tylko swoje obowiązki. Ogólnie jest to całodobowa pomoc podopiecznemu, łącznie z pomocą w domu, organizowaniem czasu, jednym słowem jest co robić... Ale każdy pobyt bardzo mile wspominam.

Awatar użytkownika

Moja żona też wyjeżdża do pracy do Niemiec. Nie powiem jest zadowolona, bardzo nas to wspomaga finansowo, ale też jest jej dość trudno psychicznie się z nami rozstawać.

No rozstania są bardzo trudne, trzeba się też z tym pogodzić, że przez kilka miesięcy czasem nie widzi się w ogóle swoich bliskich. Ale na całe szczescie są telefony, jest Internet i ta komunikacja naprawdę świetnie działa. Nie to co kiedyś.

Też tak właśnie myśle o tym co raz bardziej intensywnie. W Polsce pracuję naprawdę ciężko a ani mi ani rodzinie nie przynosi to wymiernych korzyści. Chciałabym jeszcze podpytać o tą pracę w Niemczech, to w zasadzie blisko polski, a zarobki pewnie lepsze?

Pytanie zapewne odnosi się do mnie?:) Praca jak już pisałam bardzo podobna do tego co robimy w Polsce, a zarobki większe. Wiadomo, że trzeba się przygotować też psychicznie na rozłąkę z bliskimi, mieć dobry zmysł organizacyjny i mieć chęci do pracy. Dokładnie wszelkie informacje o tym jak wygląda praca z firmą z którą ja wyjeżdżam na kontrakty do Niemiec masz tu laxocare.pl/praca-opiekunki-niemczech/. Moim zdaniem powinnaś spróbować :)

Nowy temat Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Indeks witryny » Życie cudem jest » Praca