Zaloguj się    Forum    Szukaj    FAQ

Indeks witryny » Życie cudem jest » Wartość zdrowia

Nowy temat Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość

Hejka, jednym z moich noworocznych postanowień było zdrowe odchudzanie. Do tej pory zyłam glownie na przetworzonej zywnosci, a teraz chciałabym to zmienić. Z gotowaniem idzie mi chyba calkiem niezle ;)))) ale teraz chciałam wskoczyć na wyższy level, czyli na pieczenie. I mam ochote w pierwszej kolejności rozpocząć od wypiekania chleba. Kupiłam już nawet mąkę żytnia bio – i teraz chętnie poczytam co dalej z tym fantem zrobić ;)))

o to witaj w klubie ;))) miałam podobne postanowienie noworoczne – ja niestety zostałam przy dietetycznym cateringu, bo pracuje w korpo i wlasciwie poza weekendami nie mam czasu na normalne gotowanie, pieczenie.

A ja się tez zaparłam z dietą i od samego początku postanowiłam, że będę sama przygotowywać wszystkie posiłki: kanapki, sałatki, zupy itd.

To pewnie przepis na chleb znasz?

Jeśli chodzi o pieczenie chleba z mąki żytnej bio, to możesz zrobić go tak: pomieszać mąkę z suchymi drożdżami, ziołami, sola, cukrem. Można tez dodac np. oliwki albo suszone pomidory. Wlewasz stopniowo wodę wyrabiając ciasto, a potem odstawiasz w ciepłe miejsce na 1h. Potem ciasto przekładasz do natłuszczonej i wysypanej mąką formy i odstawiasz na kolejne 0,5h. Ciasto pieczesz w temperaturze 200-220 st. Ok. 45-60 minut. A i jeszcze – wszystkie składniki zamówilam sobie tu: http://www.owocowyswiat.pl/. Generalnie polecam, bo to fajny sklep ze zdrowa zywnoscia.

Nie wygląda to tak skomplikowanie :)

A gdzie kupujecie taką mąkę żytnią bio? Bo byłabym zainteresowana ;)

ja kupiłam w tym samym sklepie co koleżanka ;))) konkretnie tu: http://www.owocowyswiat.pl/kategoria-zytnie-65.html. Ten sklep to moje nowe odkrycie, bo znalazłam tam wiele innych ekologicznych produktów, które teraz wykorzystuje w mojej diecie. Kasze, ryże, wiele różnych przypraw, oliwy, oleje przykładowe rzeczy, jakie ostatnio tam zamawiałam. No i oczywiście mąka żytnia bio. Ogolnie oplacalo mi się wlasnie zrobić tam większe zakupy i teraz mam świety spokoj na jakiś czas.

Nowy temat Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Indeks witryny » Życie cudem jest » Wartość zdrowia