Zaloguj się    Forum    Szukaj    FAQ

Indeks witryny » Życie cudem jest » Troski i kłopoty

Nowy temat Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Witam wszystkim. Mam nieprzyjemny problem z moim obecnym pracodawcą i chciał bym się zgłosić do kogoś kto ma doświadczenie w takich prawach. Chodzi tutaj o zapłatę zaległego wynagrodzenia, zależy mi na profesjonalnym załatwieniu sprawy. Może mi ktoś dać namiary na kogoś z doświadczeniem?

Awatar użytkownika

Możesz wejść na wojtalik.com.pl/ i tam zobacz w jakich godzinach pracują. Kancelaria jest właśnie z tego miasta co cię interesuje i zajmuje się różnymi sprawami, poprzez zwykłe cywilne sprawy po procesy karne. Zapytam z ciekawości, o dużej sumie tutaj mówimy?

Miałam podobny problem kilka lat temu i jeżeli mogę ci coś poradzić to wyślij pismo, listem poleconym z potwierdzeniem odbioru, z prośba o zapłatę zaległego wynagrodzenia. Ktoś mi kiedyś tłumaczył ze prawnicy tez wysyłają takie pismo w pierwszej kolejności i w przypadku braku odpowiedzi kierują sprawę na drogę sądową.

Awatar użytkownika

Na dzień dzisiejszy ta kwota to ponad dziesięć tysięcy. Szczerze mówiąc to już nie chcę się bawić w pisanie żadnych listów tylko chcę skierować sprawę do kancelarii a potem do komornika. Najbardziej boli mnie, że jeżeli ty komuś nie zapłacisz to ściągną od ciebie pieniądze w ciągu kilku dni ale jak tobie ktoś nie zapłaci to musisz biegać po sądach i trwa to tyle, że szkoda zachodu.

Masz racje, nasz system prawny nie jest idealny. Z drugiej strony, jeżeli każdy by wychodził z takiego założenia to dzisiaj każdy nieuczciwy pracodawca był by bezkarny i dalej oszukiwał by ludzi :)

Awatar użytkownika

W Zabrzu jest kilka dobrych kancelarii ale to już od ciebie zależy do kogo się zgłosisz. To nie walka z wielka korporacją więc nie musisz tutaj szukać prawników jak z filmu The Suits :D Im szybciej sprawa trafi na drogę sądową tym lepiej dla ciebie, może nie będzie trwać to aż tak długo.

Awatar użytkownika

Ja uważam że odzyskanie tych pieniędzy będzie pewnie nie możliwe bo firma jest już bankrutem na życzenie szefa. Ale tak jak mówicie, nie chcę dać mu takiej satysfakcji, że mnie oszukał a ja nie mam jaj żeby coś z tym zrobić.

Awatar użytkownika

W takim razie wiesz już co masz zrobić. W tym przypadku nawet jak byś miał najlepszego prawnika pod słońcem to nie jest on w stanie nic przyspieszyć ;)

Nowy temat Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Indeks witryny » Życie cudem jest » Troski i kłopoty