Zaloguj się    Forum    Szukaj    FAQ

Indeks witryny » Nasz mały świat » Budownictwo, ogrody, aranżacja wnętrz

Nowy temat Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość

Wielu znajomych przekonuje mnie do tego, żebym zaczął stosować ekologiczne sposoby ogrzewania domu. Na razie mnie zainteresowali problemem, ale żadnych kroków jeszcze nie podjąłem. Proszę powiedzcie mi w jaki sposób na środowisko może wpływać wentylacja w mieszkaniu. Znajomi też twierdzą, że ma to duże znaczenie.

Podstawą do wyjaśnienia tego zagadnienia jest właśnie sposób ogrzewania. Będzie on tym bardziej kosztowny im więcej paliwa zużyjesz do ogrzania swoich pomieszczeń. Jeśli będziesz więcej ogrzewał to ilość wydalanych substancji szkodliwych też jest większa. I tak koło się zamyka.

Koleżanka nie dokończyła tego tematu. Co ma do tego wentylacja? Otóż tradycyjny system wentylacji wydala z pomieszczeń zużyte, ciepłe powietrze, a dostarcza świeże, zimne z zewnątrz. Jeśli dostarczy powietrze zimne, to automatycznie trzeba je ogrzać. To oznacza również większą ilość materiały grzewczego. I to na tyle w temacie.
4. K: No faktycznie tak jest i nic tego nie zmieni.

Właśnie o to chodzi, że zmieni. Wystarczy zastosować odpowiednie urządzenia, aby cały system usprawnić. Zajrzyjcie na stronę apowent.pl/rekuperatory-powietrza , gdzie firma Apowent przedstawia swój pomysł. To rewelacyjne urządzenia, które automatycznie ogrzewa zimne powietrze, wydalanym ciepłym.

W ten sposób nie trzeba dodatkowo dogrzewać nowej partii powietrza w domu. To chyba jasna sprawa, że takie rozwiązanie przynosi wymierne korzyści finansowe. Poza tym daje dużą satysfakcję co do spraw związanych z ochroną środowiska. To w pełni ekologiczne urządzenie, które można montować w każdym domu.

Nowy temat Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Indeks witryny » Nasz mały świat » Budownictwo, ogrody, aranżacja wnętrz